Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Gala Obywatelska

2020

Za nami X Gala Obywatelska połączona z uroczystym rozstrzygnięciem konkursu „Pozarządowy Szczecin„, które w tym roku ze względu na panującą pandemię odbyły się wirtualnie.

Coroczne wydarzenie od blisko 9 lat gromadzi na sali Teatru Lelek Pleciuga reprezentantów sektora pozarządowego, wolontariuszy oraz aktywnych mieszkańców Szczecina. To grudniowe święto było okazją do niezapomnianych spotkań i radosnych wzruszeń. W tym roku Gala Obywatelska ze względu na pandemię miała wyjątkowy charakter. W jej trakcie aktywne szczecińskie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne wyróżnione zostały w ramach II edycji konkursu „Pozarządowy Szczecin”, organizowanego przez Prezydenta Miasta Szczecin wraz z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3. Do tegorocznej edycji konkursu Pozarządowy Szczecin w ramach działań realizowanych od września 2019 roku do września 2020 roku, w trzech kategoriach wpłynęło blisko 40 wniosków.

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych w trzech kolejnych kategoriach. Zwiększona liczba laureatów jak i kwoty przyznanych nagród możliwe były dzięki przekazaniu na ww. cel przez Gminę Miasto Szczecin części nagrody ufundowanej przez Województwo Zachodniopomorskie w ramach konkursu „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2020”.

KATEGORIA „PROJEKT SPOŁECZNY”
Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 1.000,00 zł otrzymali:
1. Fundacja Las Sztuki za projekt „Eksperymentalne place zabaw w Szczecinie 2019”
2. Kamienica 1-Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki i Promocji Zdrowia za cykl spotkań integracyjnych pod hasłem „Babskie Sprawy”.
3. Stowarzyszenie Przyjaciół Stołczyna FORUM za krzewienie wiedzy nt. historii Stołczyna w ramach projektu „Świadkowie małej historii. Rozmowy z seniorami Stołczyna”.
4. Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski za prowadzenie Klubu Seniora dla osób z dysfunkcją narządu wzroku oraz cyklu warsztatów integracyjno-edukacyjnych dla osób niewidomych i niedowidzących.

Laureatem i zdobywcą nagrody pieniężnej w wysokości 2.000,00 zł oraz statuetki w kategorii projekt społeczny zostało:
Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera za niezbędną w codziennym funkcjonowaniu pomoc kombatantom i weteranom – ludziom, którzy walczyli o wolną Polskę.

KATEGORIA AKCJA SPOŁECZNO-OBYWATELSKA

Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 1.000,00 zł otrzymali:
1. Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne "Oswajanie Sztuki" za organizację tegorocznego trzeciego już święta Śródmieścia, które było doskonałą okazją do spotkań w miejskich zakamarkach i zachęcało do odkrywania własnej ulicy lub osiedla w niestandardowy sposób.
2. Chorągiew Zachodniopomorska ZHP Hufiec Szczecin - 6 Gromada Zuchowa "Zielone Żabki" za historyczno-ekologiczne wędrówki zuchów po terenie Szczecina, dzięki którym już od najmłodszych lat kształtuje się postawy ekologiczne wśród najmłodszych a także przybliża historie naszego miasta i regionu oraz uwrażliwia na potrzeby seniorów i osób niepełnosprawnych.
3. Stowarzyszenie Wywrotka za akcję „Trashmageddon”, czyli pierwsze w Polsce ekstremalne zawody zbierania śmieci w Lesie Arkońskim, w ramach których zebrano ponad dwie tony odpadów.
4. Stowarzyszenie Prawy Brzeg Kultury za akcję pod hasłem „SENIORIADA”, który zaangażował w jego realizację wielu seniorów oraz osoby młode wzmacniając i pogłębiając w ten sposób relacje międzypokoleniowe.

Laureatem i zdobywcą nagrody pieniężnej w wysokości 2.000,00 zł oraz statuetki w kategorii akcja społeczno-obywatelska zostało:
Stowarzyszenie Klub Sportowy Czarni Szczecin za organizację charytatywnego festynu sportowego , którego celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację niewidomego 7-letniego Bartka.

KATEGORIA PROJEKT SPOŁECZNO-OBYWATELSKI

Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 1.000,00 zł otrzymali:
1. Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Centrum Seniora (CS) za projekt "zŁĄCZEni Seniorzy", który miał na celu aktywizację osób starszych, wsparcie psychologiczne podczas pandemii oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i pokazanie, że każdy jest potrzebny i ważny.
2. Chorągiew Zachodniopomorska ZHP za realizację „harcerskiej służby” w trakcie pandemii i
skierowaniu swoich działań do pracowników służb medycznych osób starszych, bezdomnych, dzieci i młodzieży.
3. Grupa nieformalna Maseczki dla Stołczyna za mobilizację mieszkańców Stołczyna i szycie maseczek ochronnych na masową skalę w trakcie pandemii.
4. Stowarzyszenie Media Dizajn za organizację konkursu plastycznego, którego efektem była akcja szycia maseczek ochronnych z motywem Szczecina w ramach autorskich prac nadesłanych przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Laureatem i zdobywcą nagrody pieniężnej w wysokości 2.000,00 zł oraz statuetki w kategorii akcja społeczno-obywatelska została:
grupa nieformalna przy Stowarzyszeniu POLITES - WOLONTARIUSZE #SzczecinPomaga za projekt „#SzczecinPomaga – wolontariusze”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
 

udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/12/07, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2020/12/07 12:48:08
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2020/12/07 12:48:08 modyfikacja wartości
Piotr Spunda 2020/12/07 10:58:19 modyfikacja wartości
Piotr Spunda 2020/12/07 10:52:10 modyfikacja wartości
Piotr Spunda 2020/12/07 10:51:41 nowa pozycja